Алель 27 локуса В головного комплексагістосумісності людини (HLAB27)

Home »  Без категорії »  Алель 27 локуса В головного комплексагістосумісності людини (HLAB27)

On July 25, 2014, Posted by , In Без категорії, With No Comments

Виявлення HLA B27 є одним з найбільш сучасних підходів до ранньої діагностики і вибору лікування при багатьох автоімунних захворюваннях. Відповідно до Міжнародної класифікації ревматологічних захворювань виділяють окрему групу спондилоартритів, асоційованих з антигеном HLA B27

Захворювання Частота появи HLA B27, %
Анкілозуючийспонділоартрит 90 – 95
Хвороба Рейтера 70 -85
Реактивний артрит 36 -100
Псоріатичний артрит 54
Ентеропатичні артрити 50

 

Основним клінічним проявом всіх перерахованих нозологій є асиметричні олігоартрити і ураження крижово-клубового сполучення. При класичній формі анкілозуючогоспонділоартрита у хворих протягом кількох років може розвинутись тотальний анкілоз всього хребта. Дана група захворювань є серонегативною, тобто в пацієнтів в крові відсутні антинуклеарні антитіла і ревматоїдний фактор. Крім цього, ці захворювання часто супроводжуються розвитком грізних ускладнень у вигляді периферичних артритів, офтальмопатій, уражень сечовивідного тракту, кишечника, шкіри. Ризик розвитку захворювання у особи у випадку носійстваHLAB27 оцінюється в 20 – 30 %. Крім вказаної групи спондилоартритів, тісну асоціацію з наявність антигенаHLAB27 демонструють такі захворювання, як гострий передній увеіт і реактивні артрити у дітей.

За сучасними уявленнями роль HLAB27 полягає в презентації Т-клітинами артригенногопептида, що викликає автоімунну відповідь. Основною гіпотезою участі бактерій і антигенів HLA1-го класа в розвитку автоімунного процесу при спондилоартритах вважається молекулярна мімікрія, відповідно до якої молекула B27 здатна приймати участь в автоімунному процесі, який направлений проти власних тканин організму, багатих колагеном ІІ,IIXіXI типу або протеоглікінами. В якості інфекційних тригерів можуть бути Klebsiellapneumonia,Salmonella,Yersinia,Shigella, Chlamidiatrachomatis та ін. Таким чином , визначення антигенів HLAB27 у пацієнтів допомагає проводити диференціальну діагностику асоційованих автоімунних захворювань, а також може служити обґрунтуванням для проведення своєчасної антибактеріальної терапії у випадку виявлення вказаних інфекційних збудників.

Покази до генетичного тестування HLAB27

  • Необхідність виключити анкілозуючий спонділіт у хворого, родичі якого мають таке захворювання;
  • Диференціальна діагностика неповної форми синдрома Рейтера (без уретриту абоувеїту);
  • Диференціальна діагностика синдрома Рейтера, яка супроводжується тяжким артритом, з ревматоїдним артритом;
  • При обстеженні хворих ювенільним ревматоїдним артритом. Якщо антиген HLAB27 не виявлений, анкілозуючий спондиліт і синдром Рейтера малоймовірні, хоча повністю виключити ці захворювання в такому випадку не можна.

Додаткові методи дослідження-обстеження для виявлення туберкульозної, токсоплазменної, герпесвірусної, хламідійноїінфекції, Klebsiellapneumonia,Salmonella,Yersinia,Shigellaта інших інфекцій.

Перевозка в Москве www.perevozka-i-pereezd.ru
Comments are closed.